Menu Close

VAIKŲ SOCIALIZACIJOS PROJEKTAS „AŠ – APLINKOS DALIS“

         Socializacija yra asmens vystymosi dalis, todėl svarbu, kad vaikai nuo pat pirmųjų gyvenimo metų įgytų socialinių įgūdžių ir taip visapusiškai vystytųsi mokydamiesi bendrauti bei būti su kitais žmonėmis ir juos supančia aplinka.

         Siekiant plėtoti vaikų socializacijos galimybes, tenkinti vaikų pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius per pažintinę, kūrybinę veiklą, parengtas ir įgyvendintas socializacijos projektas „AŠ – APLINKOS DALIS“, finansuotas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos lėšomis. Šio projekto dėka Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ „Boružėlių“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai turėjo galimybę nemokamai išvykti į Vilniaus zoologijos sodą Zoopark. Išvykoje vaikai sužinojo daug įdomių faktų apie zoologijos sode gyvenančius gyvūnus, turėjo  galimybę iš arčiau su jais susipažinti, pamaitinti ir paliesti.

         Projektas vykdytas 9 mėnesius, įgyvendinta 12 veiklų, kuriose vaikai mokėsi pagarbaus tarpusavio  bendravimo, patyrė pažinimo džiaugsmą, labiau pažino savo aplinką, turiningai, prasmingai praleido laisvalaikį. „Knygnešių kelio“ veiklos metu vaikai džiaugėsi dovanodami savo skaitytas knygeles kitiems vaikams palikdami jas Vievio knygų namelyje. Išvykoje į Elektrėnų policijos komisariatą ugdytiniai prisiminė  saugaus eismo taisykles, drąsiai bendravo, rodė savo žinias ir išbandė policijos mini transporto priemones. Organizuota jungtinė veikla – protmūšis „Lietuvos sostinė – Vilnius“, kurioje ugdytiniai aktyviai dalyvavo veikloje, atsakinėjo į pateiktus klausimus, atliko kūrybinį darbą „Pažink Vilnių“. Taip pat veiklos vyko netradicinėje aplinkoje. Minint Judumo dieną ugdytiniai smagiai mankštinosi, varžėsi estafetėse, žaidė futbolą Vievio gimnazijos stadione. Į socializacijos projektą „AŠ – APLINKOS DALIS“ buvo įtraukta visa lopšelio-darželio bendruomenė, organizuota akcija / parama beglobiams gyvūnams, paaukotas maistas pristatytas ne pelno organizacijai „Keturkojis draugas“. Per projekto vykdymo laikotarpį organizuotos meninės veiklos, į kurias įsitraukė visi lopšelio-darželio „Eglutė“ ugdytiniai. Projektas vykdytas ir su socialiniais partneriais. Vievio miesto Lazdynų Pelėdos bibliotekoje ugdytiniai susipažino su knygų įvairove, klausėsi mokytojos atvykusios iš Ukrainos skaitomos pasakos, gamino knygeles.  Vievio meno mokyklos dailės skyriuje vaikai susipažino su molio dirbiniais ir lipdymo technika, turėjo galimybę išbandyti naują piešimo būdą – tušu ir plunksna. Socializacijos projekto baigiamas renginys vyko lapkričio 16 dieną, minint Tarptautinę Tolerancijos dieną, šios dienos simbolis – žibintas. Kiekviena grupė gamino žibintus, kuriuos nešė kaip gėrio, pakantumo ir draugiškumo simbolį.

         Projekto metu skatintas vaikų kūrybiškumas, iniciatyva, aktyvus poilsis, kuris padėjo harmoningai augti, ugdyti kūrybinius asmenybės pradus, plėtojo gebėjimus ir patirtis, stiprino psichinę sveikatą. Įvairūs užsiėmimai, žaidimai, ekskursijos, išvykos skatino vaikų smalsumą, saviraišką, ugdėsi atsakomybę už save ir kitus. Išvykos į meno mokyklą, biblioteką, Vilniaus zoologijos sodą Zoopark, padėjo vaikams ugdyti estetinę ir meninę kultūrą, ugdytiniai mokėsi užmegzti santykius, bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje, įgijo naujų įgūdžių ir kompetencijų, pradėjo labiau pasitikėti savimi, žadino saviraiškos ir kūrybos poreikį.

                      Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Sandra Petrauskienė

          ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Vitalija Turevičienė

 

Skip to content