Elektrėnų sav. Vievio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ (toliau – įstaiga) informacija apie pažeidimus, atitinkančius Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatyme nustatytus požymius, teikiama įdiegtu vidiniu kanalu, vadovaujantis Informacijos apie pažeidimus Elektrėnų sav. Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ vidiniu kanalu teikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Elektrėnų sav. Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ direktoriaus 2022 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. 7V-50
Elektrėnų sav. Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ kompetentingas subjektas – direktoriaus įsakymu už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą paskirti atsakingi asmenys.
Atsakingu asmeniu, administruojančiu vidinį informacijos apie pažeidimus teikimo kanalą paskirta Elektrėnų sav. Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Petravičienė ;
el. p. pranesk@vievioeglute.lt
Įstaigoje galimybė apie pažeidimą pranešti vidiniu kanalu yra užtikrinta bet kuriam asmeniui, kurį su įstaiga sieja ar siejo darbo ar sutartiniai santykiai (konsultavimo, stažuotės, praktikos, savanoriškos veiklos ir pan.) arba įdarbinimo ar kiti iki sutartiniai santykiai.
Informaciją apie pažeidimą teikiantis asmuo turi teisę teikti informaciją vidiniu kanalu raštu ar žodžiu.
Informaciją apie pažeidimą įstaigos vidiniu kanalu galima teikti užpildant nustatytą pranešimo apie pažeidimą formą arba pateikiant pranešimą apie pažeidimą laisva forma. Teikiant informaciją apie pažeidimus laisva forma, privaloma nurodyti, kad ši informacija teikiama vadovaujantis Pranešėjų apsaugos įstatymu.
Pranešimo apie pažeidimą forma čia
Pateikti informaciją apie pažeidimą galima telefonu arba kitomis balso pranešimų sistemomis, o jeigu prieš tai buvo pateiktas informaciją apie pažeidimą teikiančio asmens sutikimas, – ir susitikus su kompetentingu subjektu per nustatytą laikotarpį ir užpildžius nustatytą pranešimo apie pažeidimą formą.
Asmuo, pateikęs informaciją apie pažeidimą, dėl jam galimo ar daromo neigiamo poveikio, susijusio su informacijos apie pažeidimą pateikimo faktu, gali konsultuotis su kompetentingu subjektu dėl savo teisių gynimo būdų ar priemonių, taip pat, vadovaudamasis Pranešėjų apsaugos įstatymo 11 straipsnio 3 dalimi, gali pranešimu kreiptis į kompetentingą instituciją – Lietuvos Respublikos prokuratūrą dėl jo pripažinimo pranešėju.
Jei informaciją apie pažeidimą pateikęs asmuo negavo atsakymo arba įstaigoje nebuvo imtasi veiksmų reaguojant į pateiktą informaciją apie pažeidimą, jis, vadovaudamasis Pranešėjų apsaugos įstatymo 4 straipsnio 4 dalies 4 punktu, turi teisę tiesiogiai kreiptis į kompetentingą instituciją – Lietuvos Respublikos prokuratūrą ir pateikti nustatytos formos pranešimą apie pažeidimą.
Nuorodos:
Lietuvos Respublikos Pranešėjų apsaugos įstatymas https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/3832a702d8ea11e782d4fd2c44cc67af/asr
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. vasario 14 d. nutarimas Nr. 129 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimo Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo”
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/36ded9248ff011ec9e62f960e3ee1cb6?jfwid=zh18co3vo