Menu Close

ĮGYVENDINTI PROJEKTAI

2023 m.

Elektrėnų savivaldybės švietimo ir ugdymo programos projektų rėmimui skirtomis lėšomis finansuotas projektas „Aš – aplinkos dalis“, skirta 500 Eur. Siekiant plėtoti vaikų socializacijos galimybes, tenkinti vaikų pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius per pažintinę, kūrybinę veiklą, parengtas ir įgyvendintas socializacijos projektas „AŠ – APLINKOS DALIS“, finansuotas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos lėšomis. Šio projekto dėka Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ „Boružėlių“ ir „Nykštukų“ grupių ugdytiniai turėjo galimybę nemokamai išvykti į Vilniaus zoologijos sodą Zoopark. Išvykoje vaikai sužinojo daug įdomių faktų apie zoologijos sode gyvenančius gyvūnus, turėjo  galimybę iš arčiau su jais susipažinti, pamaitinti ir paliesti.

         Projektas vykdytas 9 mėnesius, įgyvendinta 12 veiklų, kuriose vaikai mokėsi pagarbaus tarpusavio  bendravimo, patyrė pažinimo džiaugsmą, labiau pažino savo aplinką, turiningai, prasmingai praleido laisvalaikį. „Knygnešių kelio“ veiklos metu vaikai džiaugėsi dovanodami savo skaitytas knygeles kitiems vaikams palikdami jas Vievio knygų namelyje. Išvykoje į Elektrėnų policijos komisariatą ugdytiniai prisiminė  saugaus eismo taisykles, drąsiai bendravo, rodė savo žinias ir išbandė policijos mini transporto priemones. Organizuota jungtinė veikla – protmūšis „Lietuvos sostinė – Vilnius“, kurioje ugdytiniai aktyviai dalyvavo veikloje, atsakinėjo į pateiktus klausimus, atliko kūrybinį darbą „Pažink Vilnių“. Taip pat veiklos vyko netradicinėje aplinkoje. Minint Judumo dieną ugdytiniai smagiai mankštinosi, varžėsi estafetėse, žaidė futbolą Vievio gimnazijos stadione. Į socializacijos projektą „AŠ – APLINKOS DALIS“ buvo įtraukta visa lopšelio-darželio bendruomenė, organizuota akcija / parama beglobiams gyvūnams, paaukotas maistas pristatytas ne pelno organizacijai „Keturkojis draugas“. Per projekto vykdymo laikotarpį organizuotos meninės veiklos, į kurias įsitraukė visi lopšelio-darželio „Eglutė“ ugdytiniai. Projektas vykdytas ir su socialiniais partneriais. Vievio miesto Lazdynų Pelėdos bibliotekoje ugdytiniai susipažino su knygų įvairove, klausėsi mokytojos atvykusios iš Ukrainos skaitomos pasakos, gamino knygeles.  Vievio meno mokyklos dailės skyriuje vaikai susipažino su molio dirbiniais ir lipdymo technika, turėjo galimybę išbandyti naują piešimo būdą – tušu ir plunksna. Socializacijos projekto baigiamas renginys vyko lapkričio 16 dieną, minint Tarptautinę Tolerancijos dieną, šios dienos simbolis – žibintas. Kiekviena grupė gamino žibintus, kuriuos nešė kaip gėrio, pakantumo ir draugiškumo simbolį.

Projekto metu skatintas vaikų kūrybiškumas, iniciatyva, aktyvus poilsis, kuris padėjo harmoningai augti, ugdyti kūrybinius asmenybės pradus, plėtojo gebėjimus ir patirtis, stiprino psichinę sveikatą. Įvairūs užsiėmimai, žaidimai, ekskursijos, išvykos skatino vaikų smalsumą, saviraišką, ugdėsi atsakomybę už save ir kitus. Išvykos į meno mokyklą, biblioteką, Vilniaus zoologijos sodą Zoopark, padėjo vaikams ugdyti estetinę ir meninę kultūrą, ugdytiniai mokėsi užmegzti santykius, bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje, įgijo naujų įgūdžių ir kompetencijų, pradėjo labiau pasitikėti savimi, žadino saviraiškos ir kūrybos poreikį.

Vaikų sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo projektas „Judėk laisvai – gyvenk sveikai“, finansuotas Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, gauta 3574 Eur. Mūsų įstaiga laimėjusi Visuomenės sveikatos rėmimo specialios programos projektų konkurse, įrengė bėgimo takelį ir surengė jo atidarymo šventę su partneriais: ,,Elektrėnų sveikuolių klubu” ir viešąja įstaiga ,,Būties virsmas”. Šventėje dalyvavo tėveliai su vaikais, mokytojos ir labai aktyviai įsitraukė bendruomenės nariai. Vyko įvairios estafetės, žaidynės, šokiai, buvo vaišinamasi sveikuoliškais užkandžiais bei dalyviai gaivinosi paskanintu vandeniu. Į šventę įsitraukė virš šimto žmonių, kuriems buvo įteikti apdovanojimai. Pristatymas buvo smagus, nuotaikingas, su linksma muzika, gera nuotaika, puikiais žmonėmis ir labai šiltu vasarišku oru.

2022 m.

Elektrėnų savivaldybės švietimo ir ugdymo programos projektų rėmimui skirtomis lėšomis finansuotas projektas „Esu ir mokausi būti kartu“, skirta 500 Eur. Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ „Pelėdžiukų“ ir „Riešutėlių“ gupių vaikai dalyvavo projekte „Esu ir mokausi būti kartu“, kurio pagrindinis tikslas buvo sudarant tinkamas sensorinės stimuliacijos sąlygas ugdyti vaikų emocinį intelektą sėkmingai ir pozityviai socializacijai. Projektą, kurio metu buvo įsigyta palapinė, daug įvairių sensorinių priemonių, finansavo Elektrėnų savivaldybė.

Įgyvendinant projektą, žaidimų pagalba vaikai skatinti atpažinti pagrindines emocijas ir išreikšti savo jausmus, buvo siekiama, kad vaikai išmoktų savireguliacijos, nusiraminimo būdų, bendrautų, bendradarbiautų, puoselėtų pozityvius santykius grupiniuose užsiėmimuose.

Projekto veikloms įgyvendinti buvo įsigyta projekcinė palapinė, skirta sustiprinti šviesos efektą ir sukurti uždarą, atskirą erdvę vaikams, kaip nusiraminimo oazę, kurioje vaikas jaustųsi saugus. Palapinė tapo puiki vieta atsipalaidavimui, nusiraminimui, bendravimui, poilsiui. Vaikai joje mėgsta būti ir būriu, ir po vieną. Vaiko, kuris nori turėti savo erdvę, kurioje galioja jo taisyklės, patenkinamas privatumo jausmas ir formuojama atsakomybė bei savarankiškumas.

Sensorinės priemonės padeda suvokti savo kūną ir aplinką, jos stimuliuoja žmogaus pojūčius – klausą, regą, uoslę, skonį ir lytėjimą, jomis siekiama sukelti pozityvius pojūčius, motyvuoti mokytis, padėti atsipalaiduoti ir nusiraminti, jos dažnai naudojamos pramogai.

Toks įspūdis ir susidarydavo, kai projektinių veiklų metu vaikai, naudodamiesi sensorinėmis priemonėms, mokėsi, žaidė ir kūrė. Jos net skatino vaikus būti mandagesniais, dažniau buvo galima išgirsti „prašau”, „ar galiu paimti”… Visą žaidimą vaikai pavadino viena fraze „Darom tamsą”.

Ypatingas emocijų pliūpsnis buvo naudojant šešėlių projektorių ir kuriant pasakas, kurių klausytojais mielai būdavo patys. Nuostabą vaikams kėlė ir kvepiantis išmanusis molis, kurio kvapas priminė žemę, orą ir vandenį, jį vaikams norėjosi ir norėjosi minkyti, kad kuo daugiau užuosti kvapą.

Projekto apibendrinimui buvo suorganizuota  išvyka prie Vievio ežero, kurios metu „Riešutėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikai pramogavo, rungėsi panaudodami sensorines priemones, varžėsi estafetėse.

Elektrėnų savivaldybės finansuoto projekto lėšomis įsigytos priemonės suteikė veikloms įvairovės, vaikams naujų patyrimų, emocijų, sustiprino specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų integraciją, įsitraukimą, socializaciją.

Vaikų sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo projektas „Sveikas maistas –  sveikas ir vaikas“, finansuotas Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, gauta 442Eur.

2021 m.

Elektrėnų savivaldybės švietimo ir ugdymo programos projektų rėmimui skirtomis lėšomis finansuotas projektas „Ne tik žaidžiu, bet ir mokausi su bitutėmis „Bee-Bots“, skirta 700 Eur. Socializacija yra procesas, kuris vyksta visą gyvenimą, o pati aktyviausia ji yra vaikystėje. Būtent šiuo laikotarpiu vaikas perima pagrindinius socialinius įgūdžius. O suaugusiems yra patikėtas sudėtingas socialinis uždavinys – padėti vaikams tapti tinkamais visuomenės nariais.

Šiuolaikinė jaunoji karta kitokia, jie aktyvūs, linkę į individualumą, turi polinkį gilintis ne tik į save, bet ir į juos supantį pasaulį, jie puikiai geba naudotis išmaniosiomis technologijomis. Jie nori greito rezultato, naujų potyrių, emocijų, ir vien tik piešti ar žaisti jiems jau neužtenka.

Atsižvelgiant į vaikų ugdymosi procesą, jų tarpusavio santykių palaikymą ir aktyvų domėjimąsi technologijomis parašytas socializacijos projektas, kuris finansuojamas Elektrėnų savivaldybės. Šio projekto dėka, Vievio darželio-lopšelio „Eglutė“ „Boružėlių“ grupė įsigijo edukacines bitutes „Bee-Bots“. Tai spalvingi, lengvai valdomi ir draugiški mažieji robotukai, kurių žingsnelius vaikai užprogramuoja paspausdami atitinkamus mygtukus ir taip jie keliauja numatyto tikslo link. Šių robotų pagalba vaikai tobulina bendravimo ir bendradarbiavimo santykius, mokosi veikti individualiai ir komandoje, įgyja žinių apie programavimą. Darbas ir žaidimas su bitutėmis ,,Bee-Bots“ skatina iniciatyvumą ir atkaklumą, lavina nuoseklumą, orientaciją, gilina žinias apie spalvas, geometrines formas, raides, skaičius, aplinką, pasakų herojus ir kt. Robotai-bitutės ypač patinka vaikams turintiems specialiųjų ugdymo(si) poreikių. Jų pagalba vaikai ilgiau sukaupia dėmesį, sulaukia savo eilės, mokosi dirbti vieni šalia kitų, džiaugiasi savo darbo rezultatais gavę roboto signalą, kad užduotis įveikta iki galo.

Šias bitutes-robotus puikiai integravome į ugdymo procesą ir žengėme koją kojon su naujovėmis atliepiami šiuolaikinio vaiko poreikius. Vaikams bitutės-robotai labai patiko, jos suteikė ir iki šiol teikia jiems daug džiaugsmo, teigiamų emocijų ir žinių.

Vaikų sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo projektas „Žalioji klasė“, finansuotas Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, gauta 945 Eur.

 

images kpf untitled

 

Vievio vaikų lopšelis-darželis „Eglutė“ įgyvendino vietos projektus „Vaikų žaidimo aikštelių įrangos ir infrastruktūros atnaujinimas“ ir „Tvoros įrengimas vaikų žaidimų aikštelėms“ pagal Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės „Vietos plėtros 2009-2014 m. strategiją“.

Restauruotos 6 pavėsinės, įrengtas pasivaikščiojimų takas bei smėlio dėžės didžiulė nauda įstaigos vaikams ir bendruomenei. Karštu sezono metu vyksta veiklos pavėsinėse. Tėvų bendruomenė kartu su vaikais turiningai leidžia laisvalaikį, vyksta įvairios žaidybinės veiklos. Lygus, naujai įrengtas pasivaikščiojimų takas, didžiulė galimybė sportuoti, važinėti dviratukais, organizuoti sportines estafetes, pasivaikščioti bet kuriuo sezono  metu. Takas, pavėsinės bei smėlio dėžės prižiūrimos, jokių defektų nenustatyta.

Aptverta įstaigos teritorija saugia tvora, kurios dėka teritorijoje švaru, po teritoriją nelaksto katinai ir šunys. Šiltuoju metų laiku vyksta bendruomenės šventiniai renginiai, sporto šventės, kuriuose dalyvauja Vievio pradinės, Vievio gimnazijos mokiniai bei ikimokyklinukai iš kitų savivaldybės įstaigų. Vasaros metu lankosi jaunos šeimos su vaikais, turiningai leidžia saugioje aptvertoje teritorijoje. Tvora prižiūrima, ji nėra nei surūdijusi, nei sulankstyta, geras estetinis vaizdas. Nauda: saugumas, estetinis vaizdas, tvarkinga teritorija, vyksta įvairūs bendruomenės renginiai.

Skip to content