Menu Close

PROJEKTAS „ESU IR MOKAUSI BŪTI KARTU“ VIEVIO LOPŠELYJE-DARŽELYJE „EGLUTĖ“

Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ „Pelėdžiukų“ ir „Riešutėlių“ gupių vaikai dalyvavo projekte „Esu ir mokausi būti kartu“, kurio pagrindinis tikslas buvo sudarant tinkamas sensorinės stimuliacijos sąlygas ugdyti vaikų emocinį intelektą sėkmingai ir pozityviai socializacijai. Projektą, kurio metu buvo įsigyta palapinė, daug įvairių sensorinių priemonių, finansavo Elektrėnų savivaldybė.

Įgyvendinant projektą, žaidimų pagalba vaikai skatinti atpažinti pagrindines emocijas ir išreikšti savo jausmus, buvo siekiama, kad vaikai išmoktų savireguliacijos, nusiraminimo būdų, bendrautų, bendradarbiautų, puoselėtų pozityvius santykius grupiniuose užsiėmimuose.

Projekto veikloms įgyvendinti buvo įsigyta projekcinė palapinė, skirta sustiprinti šviesos efektą ir sukurti uždarą, atskirą erdvę vaikams, kaip nusiraminimo oazę, kurioje vaikas jaustųsi saugus. Palapinė tapo puiki vieta atsipalaidavimui, nusiraminimui, bendravimui, poilsiui. Vaikai joje mėgsta būti ir būriu, ir po vieną. Vaiko, kuris nori turėti savo erdvę, kurioje galioja jo taisyklės, patenkinamas privatumo jausmas ir formuojama atsakomybė bei savarankiškumas.

Sensorinės priemonės padeda suvokti savo kūną ir aplinką, jos stimuliuoja žmogaus pojūčius – klausą, regą, uoslę, skonį ir lytėjimą, jomis siekiama sukelti pozityvius pojūčius, motyvuoti mokytis, padėti atsipalaiduoti ir nusiraminti, jos dažnai naudojamos pramogai.

Toks įspūdis ir susidarydavo, kai projektinių veiklų metu vaikai, naudodamiesi sensorinėmis priemonėms, mokėsi, žaidė ir kūrė. Jos net skatino vaikus būti mandagesniais, dažniau buvo galima išgirsti „prašau”, „ar galiu paimti”… Visą žaidimą vaikai pavadino viena fraze „Darom tamsą”.

Ypatingas emocijų pliūpsnis buvo naudojant šešėlių projektorių ir kuriant pasakas, kurių klausytojais mielai būdavo patys. Nuostabą vaikams kėlė ir kvepiantis išmanusis molis, kurio kvapas priminė žemę, orą ir vandenį, jį vaikams norėjosi ir norėjosi minkyti, kad kuo daugiau užuosti kvapą.

Projekto apibendrinimui buvo suorganizuota  išvyka prie Vievio ežero, kurios metu „Riešutėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikai pramogavo, rungėsi panaudodami sensorines priemones, varžėsi estafetėse.

Elektrėnų savivaldybės finansuoto projekto lėšomis įsigytos priemonės suteikė veikloms įvairovės, vaikams naujų patyrimų, emocijų, sustiprino specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų integraciją, įsitraukimą, socializaciją.

 

Projektą įgyvendino ikimokyklinio ugdymo mokytojos Ona Uscilienė ir Daiva Žigienė.

                       received_448362903835925 (1)received_618734629961601 (1)received_915017796125364 (1)

 

Skip to content