Menu Close

,,KAIP GERA IR SMAGU SPORTUOT VISIEMS KARTU“

Šių metų gegužės mėnuo dovanojo ne tik saulėtus ir šiltus orus, bet ir sveikatingumo projekto „Riedėk, judėk į sveiką vaikystę“, finansuoto iš Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų, savaitės renginius, skirtus Vaiko ir Šeimos dienoms paminėti. Vievio lopšelyje-darželyje „Eglutė“ gegužės 13-17 dienomis buvo daug turiningų, prasmingų užsiėmimų ir mažiems, ir dideliems.

Šventinę renginių savaitės nuotaiką kurti ir veiklas įgyvendinti padėjo partneriai – Elektrėnų sveikuolių klubas ir Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (EVSB).

Sveikatingumo projekto savaitės metu daug laiko buvo skiriama ne tik darželio „Eglutė“ ugdytiniams, bet ir darbuotojams – atkreiptas dėmesys į ikimokyklinio ugdymo mokytojų, mokytojų padėjėjų ir kitų darbuotojų savijautą, emocinę ir fizinę sveikatą. Pirmadienį „Ryto rato“ metu grupėse buvo vykdomos linksmosios mankštelės vaikams, o kol vaikai ilsėjosi – jogos pradžiamokslis „Atrask savo kūno galimybes“ darželio darbuotojams, su kuriuo supažindino vyresnioji mokytoja Ona Pamarnackienė. Antradienis pradžiugino darželio grupių vaikus estafetėmis, kurios suteikė galimybę smagiai pasivaržyti lauko aikštyne. Trečiadienį grupėje „Drugeliai“ visuomenės sveikatos specialistė Dovilė Kieravičienė organizavo veiklą „Sulčių diena“, kurios metu kartu su vaikais gamino gardžius glotnučius. Darželio darbuotojai, taip pat, neliko nuskriausti, nes jų emocinę savijautą pastiprino EVSB psichologė Vida Grašiuvienė, susitikime prie kvapnios arbatos ir sveikų užkandžių „Sveikatos puokštelė arbatos puodely“. Ketvirtadienį vaikai rinkosi muzikinei mankštai darželio salėje. Darželio darbuotojai išbandė naują fizinės sveikatos stiprinimo būdą – vaikščiojimą šiaurietiškomis lazdomis, su kuriuo supažindino dar vienas svečias iš EVSB – Ugnius Zdanevičius.

Savaitės renginius vainikavo sporto šventė „Kaip gera ir smagu sportuot visiems kartu“, skirta Vaiko ir Šeimos dienoms paminėti, į kurią gausiai rinkosi darželio bendruomenė. Smagiose žaidynėse ir estafetėse dalyvavo vaikai, jų tėveliai, mokytojos ir visi norintys. Į sporto šventę atvyko ir darželio kaimynai – Vievio namų „Gemma“ gyventojai. Senjorai, jaukiai įsitaisę medžių pavėsyje, stebėjo ar rungtyse dalyvaujantys dalyviai sąžiningai įveikia įvairias kliūtis. Nuotaikingas sportines rungtis organizavo Elektrėnų sveikuolių klubas ir jo vadovas Saulius Girčys. Sporto šventės pabaigoje aktyviausi vaikai buvo apdovanoti, o darželio direktorė Giedrė Ignatavičienė negailėjo šiltų padėkos žodžių projekto iniciatorėms: mokytojoms Eglei Braževičiūtei, Jūratei Radzevičienei bei Rasai Bertlingienei, visuomenės sveikatos specialistei Dovilei Kieravičienei, socialiniams partneriams, savanorei Melitai, svečiams ir kitiems, prisidėjusiems prie projekto ir šventinės savaitės renginių įgyvendinimo. Šventės metu visi dalyvavusieji „stipruoliai“ ir „sirgaliai“ jėgas atgavo pasivaišinę gaiviaisiais gėrimais ir sveikuoliškais užkandžiais.

Sveikatingumo projekto savaitė sustiprino bendrystę ir darželio pasirinktą sveikatingumo veiklos kryptį. Šventė bendruomenės nariams suteikė naujų potyrių, smagių emocijų, netrūko geros nuotaikos, linksmos muzikos, puikių žmonių bei saulėto, šilto pavasario oro.

 

Vievio lopšelio-darželio „Eglutė“ informacija

Skip to content